Aller au contenu
Alicja Polechonska

Biografia

Alicja Polechonska

Urodzona 6 czerwca 1965 w Szczecinku, województwo pomorskie. Artystka pochodzenia polskiego zamieszkała w Belgii od 1990 roku. Autorka akwarel i prac akrylowych. Po szkole podstawowej podjęła naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Następnie kontynuowała naukę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którą ukończyła w 1990 roku uzyskując dyplom magistra filologii polskiej i klasycznej. Po studiach wyjechała do Belgii. Studiowała nauczanie języka francuskiego jako obcego w Alliançe Française de Belgique. W latach 1995-1999 pracowała w przedszkolu Eurokinderkarten. Prowadziła zajęcia plastyczne , rysunek i malarstwo z dziećmi. W tym samym czasie udzielała lekcji języka polskiego i francuskiego jako obcego dla obcokrajowców oraz zajęła się tłumaczeniem dokumentów prawniczych. W 1999 roku podjęła pracę w szkołach języków obcych w Brukseli: CLL, Fondation 9, Eurospeak, Marie Haps. Przez 6 lat pracowała w „Ateliers du Soleil” jako nauczyciel języka francuskiego dla imigrantów i uchodźców politycznych, których przedstawiła w serii swoich prac malarskich.

W latach 2009-2013 uczęszczała na zajęcia malarskie doskonaląc swoj talent  artystyczny w Akademii Sztuk Pieknych miasta Brukseli oraz w Szkole Sztuk Pieknych Ixelles.

Jej prace były eksponowane w galeriach i ośrodkach kulturalnych, wśród których można wymienić: Międzynarodowe Targi Sztuki, Sablon, Bibliotekę „ Des Riches Claires”, Rezydencję Diepenbeek( Limbourg), „ Ferme Rose” (Uccle), „Pol-Art-Gallery”( Ixelles), Międzynarodowy Festiwal Sztuk Plastycznych (Monastir, Tunezja), "Carte de Visite" (Bruksela), "Biennale Sztuki Spontanicznej" (Urząd Miasta Evere), galeria "L'Espace st Bernard (Saint Gilles), Collège st Michel (Etterbeek)


1985 Dyplom technika sztuk plastycznych Liceum Sztuk Plastycznych, Koszalin.

1990 Dyplom magistra filologii polskiej i klasycznej Uniwersytet  im. Adama  Mickiewicza, Poznań.

1998 Dyplom nauczyciela języka francuskiego jako obcego Alliançe Française de Belgique, Bruksela.

Pobierz jej życiorys